logo DKK Dyskusyjny Klub Książki

Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

To grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książkach. Dyskusyjny Klub Książki (DKK) adresowany jest do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele czyta. W naszej bibliotece pierwsze spotkanie odbyło się 9 czerwca 2011 r. Oprócz członków klubu w spotkaniu uczestniczyła Pani Magdalena Wójckiewicz- instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, która zapoznała uczestników z ideą i zasadami funkcjonowania klubu oraz zaprezentowała pierwszy zestaw książek do dyskusji.

Jaki jest cel DKK?

Naszym celem jest kreowanie mody na czytanie, promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi oraz swobodna dyskusja. Nasz DKK to miejsce dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać, to także miejsce dla tych, którzy miło i pożytecznie zechcą spędzać wolny czas, jak również odskocznia od codziennych obowiązków. Projekt „Dyskusyjne Kluby Książki” ma na celu zachęcanie ludzi do aktywnego udziału w życiu literackim społeczności. Instytut Książki w Warszawie finansuje spotkania autorskie i książki dla DKK.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a udział w nich jest nieobowiązkowy. Pomysł uczestnictwa w takich spotkaniach adresowany jest do osób w każdym wieku, wielbicieli czytania i tych, którzy z różnych przyczyn rzadko sięgają po książkę. Dyskusje są bardzo ciekawe, zachęcają do refleksji nad ludzką naturą, przeżyciami bohaterów literackich i własnymi.

Kto może zostać klubowiczem?

Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań. Najważniejsza jest pasja czytania, ochota na rozmowę o tym co czytamy, a także chęć poznawania nowej literatury.

Spotkania DKK:

• są dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach
  • klubowicze mogą zapoznać się z nowymi autorami i gatunkami literackimi
  • na spotkaniach mogą podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury
  • uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich ani znać się na literaturze
  • moderator grupy nie musi znać się na literaturze
  • jest to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi oraz świetna zabawa
  • optymalna wielkość grupy to 2-12 osób
  • spotkania mogą odbywać się w dowolnym miejscu (nie tylko w bibliotece)
  • nie mają ściśle ustalonej formy
  • mogą być nieformalne lub uprzednio przygotowane
  • mogą być prowadzone przez moderatora albo przez członków klubu

ABC DKK:

Informacja kontaktowa:

• MODERATOR: Iwona Smolira
  •  telefon: tel. (81) 5821167

Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach otrzymała w 2023 roku dotację w wysokości 10 768,00 zł.

Dofinansowano nas ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki "dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Sprawdź co u nas słychać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera zawierającego informację handlową w rozumieniu Ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2016 r., poz. 1030) na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, tj. informacji dotyczących Biblioteki. Użytkownik, który udzielił zgody ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach.